Recenzia: „Bosorkina dcéra“ je koprodukčná rozprávka podľa famózneho scenára A. T. Jensena

Print Friendly
Titul, krajina, rok, minutáž, žáner:  „Bosorkina dcéra“ – koprodukcia: Dánsko – Nórsko – Česko –  Island – Švédsko  – 95 min.  –  dobrodružné fantasy

Réžia: Kenneth Kainz

Scenár: Anders Thomas Jensen

Kamera: Lasse Frank Johannessen

Hudba: Jeppe Kaas

Strih: Nicolaj Monberg

Hrajú: Allan Hyde, Jakob Oftebro, Laura Bro, Maria Bonnevie, Peter Plaugborg, Søren Malling, Stina Ekblad

PR  NOTICKA    Dcéra čarodejníčky Dina zdedila po matke nadprirodzené schopnosti: dokáže sa pozrieť človeku priamo do duše a vyvolať v ňom pocit hanby za jeho činy. Keď jej matku neprávom obvinia z hrozných vrážd, Dina sa rozhodne odhaliť pravdu, kvôli čomu sa ocitne uprostred nebezpečného boja o moc a v ohrození vlastného života. Stredoveké fantasy plné drakov a mágie sa nakrúcalo okrem iných lokácií aj v slávnych barrandovských štúdiách.

Review

Koprodukčná rozprávka Kennetha Kainza podľa scenáristickej predlohy famózneho rukopisu zaujímavého dánskeho scenáristu a režiséra A. T. Jensena, ktorá sa nakrúcala predovšetkým v Českej republike –  je jedným z najpríjemnejších prekvapení Scandi 2016.

Najväčšou zaujímavosťou filmu sú realistické a lákavo empatické  implementácia zvláštnych FX efektov do rozprávkovej duše hlavnej detskej protagonistky,  korektné a verné výtvarné zložky i dramaticky pútavé rozprávanie –  takže film môže chytiť celú rodinu.  Typický severský štýl a  neobvyklá  rozprávková forma  vlná príjemných prekvapení  –  udivujúca laikov i expertov.

Vynikajúci kastig a ešte lepšie výkony  v  náročnej severskej  rozprávke  o dieťati, ktorá sa nebojí nazrieť priamo do astrálu a súčasne  objaviť obrysy duše človeka.

Škodlivá a nebezpečná  manipulujúca  hrôza a výzvy z područia zlých charakterov, ale dobro predsa len zvíťazí ako v každej dobrej rozprávke. Všetko v norme, skvelý štýl,  a nič navyše. Naviac   koprodukčné podmienky  a  Česká republika, v ktorej film  z  veľkej časti  vyrobili.

Hodnotenie: 90 %

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: video games | Thanks to Wachdienst, Trucks and SUV