Recenzia: STEVE JOBS, 2015, 122´

Print Friendly

[recenzia: PhD.] Titul: Steve Jobs, USA, 2015, 122´
Réžia: Danny Boyle
Scenár: Aron Sorkin
Kamera: Alwin H. Küchler
Strih: Elliot Graham
Hudba: Daniel Pemberton
Účinkujú: Michael Fassbender, Kate Winslet, Seth Rogen, Jeff Daniels, Michael Stuhlbarg, Katherine Waterston, Perla Haney-Jardine, Ripley Sobo, Makenzie Moss , Sarah Snook, Adam Shapiro, Stan Roth a ďalší.
Distribúcia v SR: Barracuda Movie od 12. 11. 2015

Noticka: Dej filmu zobrazuje najmä zásadnejšie momenty pred uskutočnenými prezentáciami Jobsa – ktoré upútavali logicky kľúčovú pozornosť kvôli premysleným kampaniam.

Steve Jobs Reviews - Metacritic

Prvú retrospektívu tvorí  obdobie poloviny 80 rokov s prezentáciou Macintosh. Od počiatku až do konca zobrazuje film  o IT priekopníkovi problematické stránky neodmysliteľnej geniality Jobsa, ktorý spočiatku nevedel nachádzať cestu k ženám, dcére, ani sebe samému.  Prirodzene okrem faktu, že bol výnimočný vizionár a obchodník.

Vizionár Jobs pôsobí velikášsky, autoritatívne a puntičkársky. Ponižuje matku (Katherine Waterston) svojej dcéry, a nepriznáva sa k otcovstvu svojej dcéry. Obdobne zásadne protirečí svojej asistentke Joanne Hoffmanovej (Kate Winslet), pokiaľ si nesplní úlohy: „s ubíhajícími minutami se však z jednorozměrného psychopata stává mnohovrstevná osobnost, kterou budou diváci chápat, obdivovat, ale samozřejmě také nenávidět. Asi jako každou výjimečnou lidskou bytost, která viděla o kus dál, než všichni ostatní.“ (CinemArt)  

Oslavný film o IT géniovi Jobsovi – významnej osobnosti globalizačných časov, ktorý kritizuje najmä jeho negatívne osobnostné znaky – sprevádzajúc genialitu výnimočných jedincov.

Scenáristovi a režisérovi sa podarilo vybrať dobrých hercov a zhotoviť celkom reprezentatívne a vyvážené  dielo o tomuto významnom človeku, ktorý znamenal prínos pre počítačový svet i pre dejín marketingovej komunikácie.

Ten divák, ktorý čaká štandardný oslavný dokument,  určite nebude sklamaný, a celkovú dĺžku  projektu nebude brať ako závadu ale ako bonus (pre fanúšikov). Dobre stvárnená titulná rola a kvalitný film pre fanúšikov. Sumárne bilancujeme film  s konštatovaním,  že režisér  Danny Boyle nesklamal, a naopak – asi aj  mierne nadchol najmä komunitu priaznivcov tejto globálnej témy a všetkých príslušníkov  globálneho  IT-boomu..

Evaluácia .Slovak Film: 65 %    

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: video games | Thanks to Wachdienst, Trucks and SUV