NOTICKA: MAMON, nový 6-dielny seriál HBO určený pre slovenského a českého diváka

Print Friendly

[redakcia: Gabriel Gröber]  Titul: Mamon

Druh: 6-dielny seriál HBO

Krajina: Česko, 2015

Réžia: Vladimír Michálek

Kamera. Vladimír Štrba

Hrajú:  Matěj Hádek, Eva Leimbergerová, Gabriela Míčová, Michal Dlouhý, Tereza Hofová, Daniel Tůma, Igor Bareš, Ondřej Malý, Dušan Sitek, Pavlína Štorková, Pavel Gajdoš, Jan Novotný,Vladimír Krátký, Kateřina Burianová-Rajmontová, Petra Jungmanová, Igor Ondříček, Martin Sitta,Petr Motloch, Jiří Vyorálek, Petr Halberstadt, Ondřej Kraus, … (více)

NOTICKA:   V Central Energy, energetickom gigante s významnou štátnou účasťou, sa schyľuje k privatizácii. Proces sprevádza nemalý záujem verejnosti, ktorý je daný zásluhou investigatívneho novinára Petra Vlčka, brata generálneho riaditeľa tejto spoločnosti. Záhadné úmrtia, strach, odhodlanie a osobné záujmy – to všetko je spoločným menovateľom Mamonu, československej verzie úspešného nórskeho formátu.

Kriminálny thriller Mamon je napínavá dráma plná zdanlivo nesúvisiacich udalostí, ktoré sú rozohrané rozporuplnými postavami reflektujúc ekonomickú, politickú a spoločenskú realitu posledných 25 rokov. Privatizácia, korupcia, tunelovanie, pravda – od deväťdesiatych rokov veľmi skloňované termíny, ktoré sú v hlavnej úlohe dynamického príbehu plného vierohodných vyšetrovacích postupov, morálnych dilem, obetovania, strachu, napätia a nebezpečia, ktoré hrozí každému, kto sa v spoločnosti chová, ako keby nemal čo stratiť. (HBO Europe)

Evaluácia: xx %

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: video games | Thanks to Wachdienst, Trucks and SUV