Be2Can: druhý ročník unikátnej prehliadky Be2Can je v Bratislave už za nami

Print Friendly

PR SPRÁVA    Veľké filmové festivalové echo  Be2Can 2 sa bude konať od 7. do 14. októbra paralelne na Slovensku a v  Českej republike.

Druhý ročník prehliadky filmov zo špičkových medzinárodných filmových festivalov umožňuje slovenským a českým divákom uvidieť filmy premietané v Berlíne, Benátkach a Cannes. Ide celkovo o uvedenie  21 filmov do kín, na Video-On-Demand 18 filmov, pričom  a na televíznom kanáloch  Film Europe Channel  bude uvedených 92 filmov

V rámci Be2Can 2  sa v 44  kinách po celom Slovensku a  Českej republike postupne opremietajú   premiérové filmové diela na čele s víťaznou snímkou tohtoročného Berlinále Taxi Teherán (Taxi, réžia Jafar Panahi).

V prehliadke nechýba ani Strieborným medveďom ocenený film Victoria, (Victoria, réžia Sebastian Schipper), ktorý okrem toho získal 6 výročných cien nemeckej Filmovej akadémie,  vrátane Ceny za najlepší film. Z tohtoročného festivalu v Cannes sa predstaví víťaz Zlatej palmy Dheepan (2015, Dheepan, réžia Jacques Audiard) a film Saulov syn (2015, Son of Saul, réžia László Nemes), ovenčený Veľkou cenou a Cenou kritikov FIPRESCI.

Z tohtoročného festivalu v Cannes sa predstavuje  víťaz Zlatej palmy Dheepan (2015, r. Jacques Audiard) a film Saulov syn (2015, r. László Nemes), ovenčený Veľkou cenou a Cenou kritikov FIPRESCI.  Ďalším filmom v programe je držiteľ Ceny za najlepší scenár, americká dráma Chronic – debut mexického režiséra Michela Franca. Za spestrenie ponuky možno považovať zaujímavé diela ako Perleťový Gombík (2015) režiséra Patrícia Guzmána či čínsky výtvarne zameraný historický film v pomalom  tempe Assassin (2015), či kontroverzný  artový dokument  rakúšana Ulricha Seidla V pivnici (2015).

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: video games | Thanks to Wachdienst, Trucks and SUV