Recenzia: Fantastická štvorka / The Fantastic Four

Print Friendly

Titul, genre:  Fantastická štvorka  / The Fantastic Four; obľúbená sci-fi séria
Krajina, rok, minutáž: USA, 2015, 100´
Réžia: Josh Trank
Scenár: Simon Kinberg, Jeremy Slater, Josh Trank
Kamera: Matthew Jensen
Strih: Elliot Greenberg, Stephen E. Rivkin
Hudba: Marco Beltrami, Philip Glass
Hrajú: Miles Teller, Kate Mara, Michael B. Jordan, Jamie Bell, Toby Kebbell, Reg E. Cathey, Tim Blake Nelson, Mary Rachel Dudley, Han Soto, Marco St. John, Don Yesso, Anthony Reynolds, Dan Castellaneta, Tim Heidecker, Wayne Pére, Lance E. Nichols a ďalší.
Distribúcia: Barracuda Movie,  CineArt

Hrdinovia Ben, Sue, Johnny a Reed  sú  mladí neznámi  vedci, ktorí sa zaujímajú o obory v ktorých je nutné  a  žiaduce  prekonávania hraníc možného a známeho, a najmä vyriešenie záhady cestovania do ďalších dimenzií.  Po teoretických výpočtoch  treba prikročiť k praktickej  skúške ciest do alternatívneho vesmíru.

Okrem vypočítateľných predpokladov – vedcov  čakajú i nepríjemné prekvapenia. S prispením vlastných chýb a nečakanej premeny ich fyzických daností vynikne  zmena  mentálnych schopností.  Zo Sue sa stáva Invisible Woman, která má schopnosť kreovať silové polia.  Johnny ako Human Torch môže  silou vôle vzbĺknuť .  Reed Richards  či  Mr. Fantastic dokáže roztiahnuť  svoju telesnú schránku. Z Bena sa stáva Thing, kamenný obr s nadľudskou silou. Pre potreby projektu vývinu teleportačného zariadenia  sa nesúrodá ale povahovo a schopnosťami  rozdielna štvorica  dáva  do tímu  s cieľom zachrániť  planétu Zem  voči  záhube.

Sci-fi  blockbusterový  film, ktorý prináša skôr prepracované  štandardné  príbehové  klišé s len miernou pridanou hodnotou. Kvalitné remeslo  a obsadenie s očakávanými  výkonmi. Pre náročnejších žánrových divákov však ide o značne nezrealizovaný potenciál prísľubu.

Koncepčnou chybou projektu je  fakt že  sa nesnaží byť  jedničkou vo svoje  triede.  Vzhľad  superlatívnej marvelovky  –  i keď  remeselne film nie  je  bombastický, ako sa pôvodne očakávalo.

Hodnotenie: 60 %

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: video games | Thanks to Wachdienst, Trucks and SUV