Recenzia: Mission Impossible: Národ grázlov, Mission: Impossible – Rogue Nation2015, 132´

Print Friendly
Titul: Mission Impossible: Národ grázlov
Žáner: akčná filmová séria (5)
Krajina, minutáž: USA, 2015,  132´
Scenár: Christopher McQuarrie
Réžia: Christopher McQuarrie
Hudba: Joe Kraemer
Kamera: Robert Elswit
Účinkujú: Alec Baldwin, America Olivo, Jeremy Renner, Rebecca Ferguson, Simon Pegg, Tom Cruise, Ving Rhames
Premiéra CINEMAX: 30. 7. 2015  Barracuda Movie

Mission: Impossible - Rogue Nation (2015) - Stage Fight Scene (3/10) |  Movieclips - YouTube

The plot of the film: The IMF (Impossible Missions Force) agency is thoughtfully pushed into the background by its so-called offshoot, ie „syndicate“. This group of agents is a community of unscrupulous hardships and trained soldiers without command, who lend themselves to everything, including the worst murders. At the very beginning of the story, the IMF’s unorthodox community is confronted with the very threat of the organization’s abolition. Opponent of this solution is also Ethan Hunt (Tom Cruise), who aims to put together a team to prove – that the Syndicate is functional and, moreover, undoubtedly endangers everyone and everyone. Although the chances of meeting the challenging challenge are almost nil, espionage challenges and threats live their own lives. In addition to reliable „partners!“ – there is also a love call of the impressive double British agent Ilsa Faust (Rebecca Fergusson)

DVD reviews: 'Mission: Impossible: Rogue Nation,' 'He Named Me Malala' and  'Ted 2' | TribLIVE.com

Zápletka filmu:  Agentúra IMF (Impossible Missions Force) je premyslene zatlačovaná  do úzadia jej takzvanou odnožou, čiže „syndikátom“.  Táto skupina  agentov je  komunitou  tvrďasov bez škrupulí  a cvičených vojakov bez velenia, ktorí  sa prepožičiavajú k všetkému, vrátane tých najhorších vrážd. Neortodoxná komunita IMF  je  hneď  na počiatku  príbehu postavená  zoči voči  samotnej hrozbe zrušenia organizácie. Odporcom tohto riešenia je  aj Ethan Hunt (Tom Cruise), ktorý má za cieľ  zostaviť  tím aby dokázal – že Syndikát je funkčný a navyše nepochybne ohrozuje každého a všetkých. I keď je šanca splniť náročnú výzvu  takmer nulová, špionážne výzvy a ohrozenia  žijú vlastným životom. Okrem spoľahlivých „parťákov! –  je tu i milostná  výzva  pôsobivej  dvojitej  britská agentky Ilsy Faust (Rebecca Fergusson)

Hodnotenie:  Tom Cruise  a Rebeca Fergusson  boli šťastnou voľbou  pre ťahúňov už  piateho dielu akčnej ságy Mission Impossibile, v čom sa  jeho fanúšikovia bez výhrad môžu zhodnúť. Dokazuje to vzostupnú  žánrovú kvalitu jeho  tvorcov i producentov.

Scenáristická „košeľa snímky“ má svoju špecifickú  modernú žánrovú blockbusterovú logiku; s rešpektom k svižne pôsobiacej hrdinskej neohroziteľnosti, miestami s náznakmi vtipných paródií. Komickú nadsádzku a štýlovú prehľadnosť  je  cítiť  nielen z obsadenia a réžie, ale i z výtvarných a hudobných zložiek  projektu, vrátane nadštandardného herectva, kvalitnej  kaskadérskej práce (prenasledovanie na motorkách či  akrobacia športových BMW), či z prevedenia trikov. Tom Cruise i vychádzajúca švédska hviezda Rebecca Ferguson skutočne uhrančivo (pri)ťahajú diváka, i keď  obsahom deja sú kombinácie rozličných  s  humorom prezentovaných špionážnych klišé.

Dej filmu je sofistikovane  adrenalínový –  v nadštandardnej mediálnej norme. V konkurenčných  ostrých časoch  to  je veľmi dobrou správou. Najmä  ku  kvalitne  odvedeného  žánru  pre cieľové publikum, pretože „zúfalá doba si žiada nekonvenčné riešenia.“

ČSFD:  83 %     Evaluácia Československý film: 85 %  

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: video games | Thanks to Wachdienst, Trucks and SUV