Recenzia: Vincentov svet / Entourage

Print Friendly

Titul: Vincentov svet

Krajina, rok, minutáž: USA, 2015, 104 min.

Žáner: komédia na motíve seriálu HBO

Réžia: Doug Ellin

Scenár: Doug Ellin & Rob Weiss

Kamera: Steven Fierberg

Distribúcia v SR:  Continental  film

Účinkujú: Kevin Konnoly, Adrian Grenier, Kevin Dillon, Jerry Ferrara, Mark Wahlberg, Alice Eve, Constance Zimmer, Haley Joel Osment, Billy Bob Thornton, Martin Landau, Liam Neeson, Jon Favreau, Mike Tyson, Pharrell Williams, Jessica Alba, George Takei, a  ďalší.

Seriál HBO Vincentov svet bežal v televízii osem sezón. Jednotlivé diely rozprávajú o zákulisí Hollywoodu na príklade osudových peripetií filmovej hviezdy Vincenta Chaseho (Adrian Grenier),  jeho svojrázneho agenta Ary Golda (Jeremy Piven), spolu s jeho osobitými, a v kolektíve len ťažšie akceptovateľnými kamarátmi Ericom (Kevin Konnoly), Turtleom (Jerry Ferrara), Johnom (Kevin Dillon). Obdobne za prítomnosti mnohých ďalších hviezd typicky amerického šoubiznisu, ktorým sa ušlo mnohých bodovo pointovaných realistických „cameo rolí“.   Cameo sa ušlo aj  Mr. Wornerovi [Studio Worner Brothers]  a aj ďalším – zo zoznamu  aktuálnych celebrít v hlavnom americkom meste hazardu a zábavy – LOS ANGELES.

Adaptácia osvedčeného amerického TV HBO seriálu sa realizovala formou tradičnej hollywoodskej výroby. Scény sú postavené na osvedčených motívoch, ale aj s čiastočne pozmenenými ašpiráciami hlavných predstaviteľov, v dejovej  kulise  Los Angeles, ktorá je spoločenská a zápletková aréna nakrúcania.

Forma príbehu je značne voľná, avšak paradoxne to hlavnú myšlienku i atmosféru filmu s „f…ing and kissing L.A. English“  a „L.A. wedding industry“ zvýrazňuje dostatočne: jachty, dovolenka s pubertálnymi radodajkami na Ibize, rap, rock, falošné poplašné správy o tehotenstve, familiárne vplyvy na obchodnú politiku,  bazénové plážové tračky v bikinovom odeve, peniaze z Texasu, a mnoho ďalšieho pre všetky divácke zmysly priamo z Los Angeles, epicentra MOVIE BUSINESS.

Film  Douga Ellina  Vincentov svet, realizovaný   na základe predlohy  seriálu HBO [2004 – 2011]  možno jeho televíznym fanúšikom v segmente žánrovej komédie, ale aj ďalším typom publika v multiplexoch odporučiť ako skutočne drsný typ zábavy.

Hodnotenie: 60 – 70 %

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: video games | Thanks to Wachdienst, Trucks and SUV