Recenzia: She´s Funny That Way / To dievča musíš milovať

Print Friendly

Titul, krajina, rok, min.  To dievča musíš milovať  /  She´s  Funny That Way, USA, 2014, 93´
Réžia a scenár: Peter Bogdanovich

Kamera: Yaron Orbach
Hudba: Edward Shearmur´
Kostýmy: Peggy A.Schnitzer
Účinkujú: Owen Wilson, Jennifer Aniston, Imogen Poots, Will Forte,  Kathryn  Hahn, Rhys Ifans, Cybill Shepherd, Quentin Tarantino, Richard Lewis, George Morforgen
Distribúcia: Bontonfilm od 6. 5. 2015

Review: Americký režisér srbských koreňov Peter Bogdanowich je skúseným remeselníkom, ktorý nadobudol  profesijnú zrelosť  a má patričné  schopnosti vytvoriť aktuálnu funkčnú a zábavnú divácku komédiu. Naplno potvrdil i filmom To dievča musíš milovať.

Klasický hollywoodsky model crazzy komédie situovanej do New Yorku, ktorý by akoby vypadol z postojového rámca Woody Allena. Komédia je obohatená o súčasný trend silnej nadsádzky či značnej pikantérie.

Zápletku tvorí  komická situácia v živote erudovanej a šarmantnej profesionálnej zlatokopky  Izzy (Imogen Poots), ktorá  dostáva tučné sprepitné od jedného záletníka s dobrým srdcom, aby začala skutočnú profesijnú kariéru na divadelnej a muzikálovej Broadway. Tento princíp však ako sa neskôr ukáže je spúšťačom mnohých nedorozumení, prekvapení a ďalších šokujúcich situácií a zvratov deja príbehu, ktorý speje k záverečnému dejovému klimaxu.

Skvelá situačná konverzačka je podporená presným scenárom. Zaujme napríklad vynikajúco odvedená schozoidne cholerická  psychologička  stvárnená  Jennifer Aniston, či  typologická  herecká  miniatúra Hrysa Ifansa, Owena Wilsona, či malého – ale pôsobivého „šteku“  režisérskej ikony Quentin Tarantina.

Skutočne zábavná, dobre obsadená a režírovaná americká  hollywoodska komédia, vhodná na účinný relax  globálne  štruktúrovaného  publika.

Evaluácia: 75 %

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: video games | Thanks to Wachdienst, Trucks and SUV