PREHLIADKA FRANCÚZSKEHO FILMU Crème de la crème (II): 2015 sa presúva do ďalších slovenských miest

Print Friendly

Prevzatá správa Film Europe  Francúzsky Inštitút na Slovensku v spolupráci s Film Europe Media Company organizuje už po druhýkrát 12. – 18. marca týždeň francúzskeho filmu s názvom Crème de la crème. Milovníci francúzskeho filmu majú  opäť možnosť vidieť atraktívnu kolekciu nových filmov z tohto teritória – mnohé z nich sú ovenčené významnými cenami, ktoré získali na prestížnych festivaloch alebo od dôležitých filmových inštitúcií. Otváracím filmom festivalu je love story Tri srdcia od režiséra Benoîta Jacquota s hviezdnym obsadením Charlotte Gainsbourg, Chiara Mastroianni a Catherine Deneuve. Festivalový divák určite ocení herecký koncert Juliette Binoche a Kristen Stewart vo filme uznávaného režiséra Olivier Assayasa Sils Maria. Niekoľko ďalších tipov z programu prehliadky: výnimočný film ikony francúzskeho filmu Jean-Luca Godarda Zbohom jazyku, na Oscara nominovaný film Dva dni, jedna nocs excelentným výkonom Marion Cotillard, thriller s priam hitchcockovskou atmosférou Láska je dokonalý zločin so šarmantným Mathieu Amalricom. Prehliadka nezabúda ani na detského diváka a prináša im dva filmové bonbóniky – Bella a Sebastián a Mikulášove šibalstvá na prázdninách (projekcie iba v Kine Film Europe).

Prehliadka sa uskutočňuje  v 14 kinách na Slovensku – v Bratislave v Kine Film Europe a Mladosť, v Banskej Bystrici v Centre nezávislej kultúry Záhrada, v Nitre v Kinoklube Tatra, v Liptovskom Mikuláši v Dome kultúry, v Martine v Mestskej scéne, v Trenčíne v Arkine Metro, v Košiciach v Kasárňach/Kulturparku, v Prešove v Kine Pocity, v Modre v Kine Mier, v Seredi v Kine Nova, v Trnave v Kine Hviezda , v Spišskej Novej Vsi v Kine Mier a v Stanici Žilina-Záriečie.

[Prevzatá správa]  Týždeň francúzskeho filmu ako druhý ročník Crème de la crème predčil predpoklady keďže v 15 kinách v 14 mestách na Slovensku navštívilo prehliadku  6 622 divákov, čo je dvojnásobkom minulého ročníka. Najviac obľúbenými  sa stali Dva dni,jedna noc (réžia Jean-Pierre Dardenne a Luc Dardenne, v hlavnej úlohe Marion Cotillard), Tri srdcia (réžia Benoît Jacquot, v hlavných úlohách Charlotte Gainsbourg, Catherine Deneuve, Chiara Mastroianni) a Sils Maria (réžia Olivier Assayas, v hlavných úlohách Juliette Binoche, Kristen Stewart).

Viac informácií: www.kino.filmeurope.sk

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: video games | Thanks to Wachdienst, Trucks and SUV