Filmová recenzia: S láskou Rosie [Love Rosie – Rosie Dunne]

Print Friendly

Titul: S láskou, Rosie

Oficiálny anglický titul: Love Rossie

Neoficiálny anglický názov: Rossie Dunne

Krajina, rok a dĺžka: Anglicko – Nemecká koprodukcia, 2014,

Žáner: romantická komédia

Réžia: Christian Ditter

Knižná predloha: Cecilia Ahern

Hudba: Van Wengenmayr

Hrajú: Lily Collins (Rosie Dunne), Sam Claflin (Alex Stewart),  Tamsin Egerton (Sally),  Suki Waterhouse (Bethany Wiliams), a ďalší.

Distribúcia CZ Bontonfilm

NOTICKA  OBSAH   CZ    Vědecké výzkumy tvrdí, že pokud se lidi znají jako malé děti, něco jim brání, aby se do sebe jako dospělí zamilovali. Rosie a Alex, hrdinové romantické komedie S láskou, Rosie, se znají už od školky. V době prvních lásek a sexu svoje zážitky s patřičnými detaily samozřejmě probírají, tomu druhému to ale není vždy úplně po chuti. Proč? Ať je to jak chce, Rosie zůstává v Dublinu, zatímco Alex jede na Univerzitu do Bostonu. Mezi nimi stojí oceán a v průběhu života i jiné vztahy, aféry, dokonce jiná manželství, závazky a děti. Na oba čekají méně i více bláznivé a zábavné momenty, občas se potkají a spadnou spolu do bazénu a zase vplují zpět do svých životů. Rosie se dokonce povede dohodit ztepilou blondýnu Alexovi za ženu . . . no to by si asi nejradši nafackovala. (Bontonfilm CZ)

MOVIE  REVIEW  

S láskou Rosie je  zručne   sa rozvíjajúca  filmový romanca pre všetkých zamilovaných, realizovaná  podľa rovnomennej  bestselerovej predlohy Cecilie Ahernovej. Kľúčoví  protagonisti Rosie a Alex sú si blízki už ako deti.  Alex je prvým chlapcom, ktorý  Rosie pobozká. Avšak tá je na párty taká spitá, že sa jej všetko z mozgu vymaže.  Ráno po opici Rose vypumpujú žalúdok, a súrodenci sa jej len smejú. Životy oboch sa však   karmicky  zvrtnú, pretože sa  sa osudovo nenaplnilo to, čo bolo  životne   vopred  predurčené  (teória o romantickej predurčenosti).  Navonok  však  ani jeden z nich niž nezisťuje a nič nechápe, i keď ich životy takto v postate stratili nasmerovanie.

Rosie a Alex  žijú  aj naďalej akoby spokojne. Avšak všetky starostlivo naplánované idey  sa míňajú šťastným účinkom a končia paradoxným spôsobom.  Alex sa ožení s extravagantnou chicagskou krásnou bohémkou a plodia spolu deti. Akoby mimochodom   dokáže byť   Sally  aj hysterickou  zlou žienkou.

Rosie má dieťa a manžela v Dubline, ktorému dá ešte jednu šancu. I keď  sama nevie, či  to  bude to pravé – napokon  to  je  len otec jej dieťaťa, tak  napokon pristane.

Režisér Christian Ditter si zvolil do ústrednej role Rosie Dunne talentovanú Lily Sollinsovú, čo bolo veľmi šťastnou voľbou, pretože táto svoju rolu  životom dlhšie sa prebúdzajúcej šťastnonešťastnej mladej mamičky zvládla presvedčivo a s nadhľadom.

Film je tak trochu žánrovou paródiou na romantické komédie  s hollywoodskym globálnym mainstreamovým lookom, avšak produkčne  ide o číry  európsko-kanadský producentský projekt. [Potešujúci paradox, ale pre toho, kto číta titulky a IMDb. com – pravdivý.]

Výber  hercov i režijný prístup tvorcovia podriadili  voľbe mladých talentov. Napokon producentské a dramaturgické  rozhodnutia  tvorcov  zrejme  aj  celkom  vyšli, pretože film má presvedčivý štýl a  osobitú atmosféru.

Možno však film S láskou Rosie  predsa len čosi postráda, a to je  presne to isté,  o  čo  režisér Christian Ditter tak veľmi usiluje.  V princípe úspešný globálny debut, ktorý možno  vrelo odporúčať ako žánrovo zábavný a  štýlovo  prepracovaný  romantický  film so skutočnou patinou aktuálneho života.

▒  x x x  ▓   Evaluácia – koncept: 50 %  réžia:  60%,  herectvo v hlavnej roli:  60 %

Evaluácia: 55 % – 60 %

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: video games | Thanks to Wachdienst, Trucks and SUV