Filmová recenzia: I NOSTRI RAGAZZI „NAŠE DETI“ Z MITTEL CINEMA FEST

Print Friendly

Titul: I NOSTRI RAGGAZI – Naše deti

Krajina:  Taliansko, 2014, 92 min.

Réžia: Ivano de Matteo

Hrajú: Alessandro Gassmann, Giovanna Mezzogiorno, Luigi Lo Cascio, Barbora Bobulova, Rosabel Laurenti Sellers, Jacopo Olmo Antinori, Lidia Vitale, Antonio Salines, Roberto Accornero, Giada Fradeani, Cristina Puccinelli, Lupo De Matteo, Adamo Dionisi, Sharon Alessandri, Antonio Grosso

Téma: Provokatívny antimeštiacky film

Festivaly: IFF BUSAN 2014, BFI LONDON 2014 , LA BIENALLE DI VENEZIA 2014

MOVIE    REVIEW  

Dvaja bratia s rozdielnymi charaktermi a rozdielnymi životnými cestami. Jeden z nich je uznávaný advokát, druhý zaneprázdnený pediater.

Spolu s ich manželkami sa napriek pretrvávajúcej vzájomnej antipatii už roky pravidelne stretávajú v luxusnej reštaurácii, aby zachovali tradíciu a aby klebetili o ničom. Až do chvíle, kedy bezpečnostné kamery zachytia silácky počin ich detí a rodinná harmónia sa náhle roztriešti. Ako sa postavia dvaja muži, dve natoľko rozdielne rodiny, k tragickej udalosti, ktorá ich zasiahne tak zblízka? Provokatívny, bolestivý film, ktorý radikálne vniká do meštiackej reality rodiny a narúša jej základy.

Režisér Ivano di Matteo vytvoril dobre čitateľný  antimeštiacky film o dvoch talianskych rodinách – prominentného advokáta a prominentného chirurga, a ich nepodarených deťoch.

Dráma zahŕňa tri mordy a psychologické dilemy o význame morálky, výchovy a intrnetových globálnych časoch vyprázdnenosti. Príjemný scenár, (až na ten nezobrazený koniec, a mierne nedovysvetlované motivácie) presná réžia, atraktívni protagonisti, a silný záver.

Evaulácia: 75 % 

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: video games | Thanks to Wachdienst, Trucks and SUV