RECENZIA: SEX TAPE / SKVELÁ CAMERON DIAZ & JASON SEGEL

Print Friendly

GROBER GABRIEL  AND  DANIEL DAMIAN MICUDA 

Titul: SEXT  TAPE

Žáner: top-grossing  komédia

Story by:  Kate Angelo

Réžia: Jake Kasdan

Produkcia: Todd Black, Jasson Blumenthal, Stave Tish

Analýza filmu

Jay (Jason Segel) a Annie (Cameron Diaz) sú jednoducho študentským akademickým párikom, a taktiež krátko na  to aj životnou a osudovou dvojicou. Po klasickom americkom univerzitnom randení nasleduje sobáš a dve deti. Všetko sa deje napriek varovaniam z rodinného okolia, že takto si ako všetci ostatní zničia, ale aj vzájomný osobnú príťažlivosť. Vraj sa zníži aj vzájomný sexuálny apetít. Samozrejme, že aj v ich reálnom živote takéto obdobie prišlo, ale Joy a Annie to vyriešili  originálne.

Annie raz prekvapí Joya zvláštnym nápadom, ktorý sa týka vytvorenia ich spoločného partnerského videa. Video sa podarí nad očakávanie, pretože je na ňom ich trojhodinový vášnivý maratón. Zdá sa že Jay a Cameron vyviazli z krízy, pretože klin sa klinom vytĺka.

Sex Tape je  vydarenou americkou žánrovou top-grossing komédiou s vynikajúcimi hereckými výkonmi hlavných postáv stvárnených Jassonom Segelom a Cameron Diaz, ktorí sú taktiež presne typovo obsadení  v charakterovom popise, a umne herecky vedení v roliach.  Film neprestajne srší humorom na nepredpokladaných miestach, a nie sú v ňom žiadne chyby ani strihového, či dramaturgického rázu, pretože gagy sú dobre pointované a časované.  Na americký konzervatívny vkus ide odvážne dielko, ktoré svojou bezprostrednou priamosťou môže zasiahnuť všetky cieľové skupiny. Jednodnoducho je v téme i vzťahoch IN. Navyše bez fekálneho humoru a veľmi realisticky spracovaná hyperbolizovaná téma.

Hodnotenie Československý film: 60 %

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: video games | Thanks to Wachdienst, Trucks and SUV