Recenzia: Veľké preteky

Print Friendly, PDF & Email

Titul: Veľké preteky – Veľký závod

Žáner: Komédia

Krajina, rok a minutáž   Francúzsko , 2013, 98 min.

Režia: Laurent Tuel

Účinkujú: Clovis Cornillac, Bouli Lanners, Ary Abittan, Élodie Bouchez, André Marcon

Popis zápletky:  Štyridsiatnik  François Nouel je fanúšikom Tour de France.  Je to bývalý pretekár, ktorý povesil cyklistiku na klinec a dal prednosť rodinnej idylke. Jeho žena sa k nemu správa dosť ako Xantypa, a keď je partner prekvapí zistením že  jej nedokáže povedať pravdu o tom, že má ísť  pomáhať s organizáciou pretekov Tour de France, a tým padá ich spoločná dovolenka  – a pohádajú sa.

Žena následne odchádza na dovolenku sama so synom. Zdá sa,  že je definitívny koniec  všetkého.  Syn a žena  ho v podstate považujú  za lúzera i outsidera – dva v jednom.  François však  začne robiť predvoj  pretekom  Tour a darí sa mu získať pozornosť divákov, fanúšikov.  Zhodou okolností   sa tak opäť dostáva do pozornosti svojho syna a manželky..

Hodnotenie: Francúzsky esprit a šarm, a ak máte chuť na relaxovania  a úsmevnú atmosféru – dostaví sa.  Scenár je postavený na situačnej komike, špecificky francúzskych  životných typoch lemovyných francúzskym vidiekom  a uveriteľnej nadsádzke.
Ani nezistíte že ide vlastne len o taký menší opus k výročiu Tour de France.  Vrele odporúčame najmä frankofónnemu publiku.
Potešia vás skvelé typy a uveriteľné realistické herectvo v atmosfére fanúšikov cyklistiky.
Evaluácia filmu podľa redakcie Československý film: 65 %
You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: video games | Thanks to Wachdienst, Trucks and SUV