FILMOVÁ recenzia: „Wolf of Wall Street“ 2013, 179´

Print Friendly

Oficiálny titul    Vlk z Wall Street
Wolf of Wall Street, The

Žáner  Krimi / Dráma / Životopisný

Krajina pôvodu – rok uvedenia a minutáž      USA, 2013, 179 min
Filmová  réžia     Martin Scorsese

Literárna predloha  Jordan Belfort (kniha)Filmová
Literárny scenár   Terence Winter
Filmová kamera   Rodrigo Prieto
Hudba    Howard Shore
Účinkujú:    Leonardo DiCaprio, Matthew McConaughey, Jonah Hill, Kyle Chandler, Jean Dujardin, Rob Reiner, Jon Bernthal, Margot Robbie, Jon Favreau, Justin Wheelon, Aya Cash, Michael Nathanson, Ethan Suplee, Katarina Cas, Joanna Lumley, J.C. MacKenzie, Ashlie Atkinson, Cristin Milioti, Dan Bittner

Learn amazing trivia about Leonardo DiCaprio-starrer 'The Wolf of Walls  Street'; Read - Republic World

Minireview     Masterpiece Martina Scorceseho, nestora filmovej réžie a jedného z najvýznamnejších režisérov sveta nemá jednoducho chybu.

Možno ospravedlniť i neobvyklú dĺžku filmového diela v kontexte s hviezdnym výkonom takmer božského Leonarda DiCapria, austrálskej herečky Margot Robbie, a mnohých ďalších postáv a charakterov.

The Wolf of Wall Street | Featurette | Leo's Spot [HD] - YouTube film ponúka skvelú zábavu, a na jej pozadí poskytuje i prienik do podhubia finančníctva. Dielo je zrejme podľa autentických zážitkov Jordana Belforta, ktorý napísal ako predlohu taktiež rovnomenný skvelý knižný bestseller, a v Scorceseho filme je spolutvorcom scenára. Žánrové klišé gangsterky a ďalších druhových presahov je autentické, takže prostriedkom filmu je najmä ich vzájomné vyladenie bez prekročenia ich komunikačnej únosnosti.  Obratovosť, aktuálnosť a umelecká vyzretosť sa spájajú do extravagantnej a komunikatívnej výpovede, ktorá zaraďuje toto dielo medzi filmovú extratriedu. Sorceseho snímku jednoznačne odporúčame bez akéhokoľvek vymedzenia, a navyše ide o zábavu s potenciálom pre skvelý zážitok.  Určite vážny kandidát na niektorý z Oscarov a dobré filmové kritiky.

FREE SHIPPING The Wolf Of Wall Street Movie poster 24x36 inches Pool  Party|wolf of wall street|free postermovie poster - AliExpress

Recenzné hodnotenie Československý film       90 – 100 %

OFFICIAL   TRAILER  

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: video games | Thanks to Wachdienst, Trucks and SUV