Filmová recenzia: TUTTI I SANTI GIORNI, KAŽDÝ BOŽÍ DEŇ, D: PAOLO VIZI, 2012, 103´

Print Friendly

ORIGINÁL   Tutti i santi giorni
Pôvodný titul v slovenčine Každý boží den,
Every Blessed Day

Žáner Komediálna dráma Krajina pôvodu Taliansko Rok výroby a minutáž 2012, 103 min
Réžia    Paolo Virzì
Script  Paolo Virzì

Účinkuje v hlavnej roli   Luca Marinelli

Biglietti Omaggio: Tutti i santi Giorni, il nuovo film di Virzì

SYNOSIS Guido and Antonia are a couple with opposing personalities and a contrast of masculine arrogance and feminine restlessness, pride, insecurity and a problematic explosive nature. Hotel concierge, versus car rental worker. Guido and Antonie decide to take care of the child, and their relationship actually experiences the baptism of fire, albeit in a sympathetically comical form.

SYNOSIS   Guido a Antonia je dvojica s protikladnými povahami a kontrastom  mužskej vychýrenosti a ženského nepokoja, pýchy, neistoty a problematickej výbušnej  povahy. Hotelový vrátnik, versus pracovníčka z požičovne áut. Guido a Antonie sa rozhodnú zadovážiť si dieťa, a ich vzťah prežíva skutočne krst ohňom, i keď sympaticky komickou formou.

Galleria fotografica Tutti i santi giorni | MYmovies

MINI  REVIEW  

Nadštandardná zábavná komédia z reálneho života Talianov zo strednej populačnej vrstvy. Je plný paradoxov, prekvapení, ale i reálne uveriteľného úsilia.  Invenčný scenár, dobré obsadenie, indikujúca nadsádzka sú zárukou diváckej zábavy. Vynikajúci hlavní protagonisti.

Kinovú premiéru talianskeho filmu Tutti i santi giorni možno odporučiť najmä artovému, intelektuálnemu i hudobne vzdelanému divákovi. Dobrá prezentácia Talianska a talianskej kinematografie. Film bol prezentovaný v rámci prehliadky 11. Stredoeurópsky festival talianskeho filmu Bratislava 2. – 6. 12. 2013.

Hodnotenie kvality koncepcie filmu redakciou Československý  film:  80 %

OFFICIAL      TRAILER

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: video games | Thanks to Wachdienst, Trucks and SUV