RECENZIA: Život na hrane, „GLI EQUILIBRISTI“, 2012, 111´

Print Friendly

(…)  Originálny titul Život na hrane (festivalový název)
Gli equilibristi
Český názov Na hraně (festivalový název)
GENRE žáner   Dráma

Krajina pôvodu Itálie / Francie, 2012, 111 min
Film direction Ivano De Matteo
Script development a story teller:     Ivano De Matteo
Účinkujú: Valerio Mastandrea, Barbora Bobuľová, Maurizio Casagrande 

Gli equilibristi [id.], Ivano De Matteo 2012 [filmTv51] – 7 | RUDI

Obrysový náznak dejového vývinu       Giulio má fádnych 40 rokov. Nie je starý, ale má manželku, platí splátky na dom a na auto. Keď sa manželke prizná s neverou, v tom momente sa jej zhnusí a v afekte ho odkopne. On degeneruje až do statusu bezdomovca a sociálnej okázalosti. Aktuálna problematika celej talianskej spoločnosti, a nielen talianskej.

Minireview:      Komunikatívne filmové dielo režiséra a scenáristu Ivana De Mattea vidí tému z odstupu a nadhľadu. Jedná sa pri tom o interpretáciu závažného a aktuálneho spoločenského problému súčasného Talianska (a celej spoločnosti). Okrem zrelej filmovej réžie, ktorá náležite reflektuje aktuálnu spoločenskú a ekonomickú situáciu v dnešnom Taliansku, sa v diele stretáme s kvalitnou hudbou, ale taktiež so zaujímavými prostrediami a filmovou výpoveďou, v ktorej nie je ani náznak šoubizu.

Vyvážené a zaujímavé obsadenie je základom presvedčivých a vyvážených hereckých výkonov, ktorých vzťahy nepostráda fenomén fungujúcej vzťahovosti. Dobre pôsobí najmä dramaturgia snímky s podporou kameramanského výkonu. Film nemá žiadne výrazne slabé miesta. Vďaka prirodzenej komunikatívnosti možno taliansku snímku Ivane de Mettea odporúčať širokému publiku.

Hodnotenie umeleckej kvality redakciou Československý film: 70 %    

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: video games | Thanks to Wachdienst, Trucks and SUV