Filmová recenzia: “ REVIVAL“, 2013, 116´,D: ALICE NELLIS

Print Friendly

(…)  Titul    Revival

Žáner   komédia

Krajina    Česko, 2013, 116 min
Réžia    Alice Nellis
Script    Alice Nellis
Kamera   Matěj Cibulka
Hudba   Jan Ponocný
Účinkujú       Bolek Polívka, Miroslav Krobot, Karel Heřmánek, Marián Geišberg, Vojtěch Dyk, Zuzana Bydžovská, Jenovéfa Boková, Lucie Žáčková, Jana Hubinská, Richard Genzer

Festival du Film d`Europe Centrale

MOVIE  REVIEW 

Revival je zručne nakrútená komédia jednej z najvýraznejších  českých režisérok súčasnosti – pôvodne  Slovenky Alice Nellis. Síce možno jednostranný casting hereckých typov pôsobiacich unavene a problematicky, ale zo  samotného príbehu na nás zavanie najmä s bravúrou stvárnená kolegiálnosť.

Komédia je nesmierne ťažké remeslo. Pri scenári a vedení Alice Nellis možno oceniť skúsenosti, ktoré sama nadobudla a filmový produkt, ktorý síce nemá užšie stanovenú cieľovú skupinu, avšak finálnym zážitkovým produktom je pre diváka jednoznačne silná, a veľakrát aj chytľavá atmosféru.

REVIVAL - KINO: Zlaté Hory

Snímka jednoznačne stojí na invencii a emóciami nabitých  hereckých výkonoch, i keď ide viac o komédiu, než o rockerskú presvedčivosť atmosféry. Scenár miestami „šumí“. Avšak z nadhľadu tempá deja a atmosféra drsných a ešte drsnejších hlášok REVIVALU  napokon celkovo držia napätie, v tejto klasicky letnej diváckej komédii.

Evalvácia   redakciou Československý film   55 %

 

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: video games | Thanks to Wachdienst, Trucks and SUV