LN: KATARZIA V PRAHE

Print Friendly

(…)    Slovenský objav Katarzia – speváčka v  komutovanom kroji

2013 10:00  PRAHA – Nikomu na Slovensku nestúpala hem posledných týždňov popularita tak rýchle ako Katarzii, slovenskej dievke, ktorá po prvý krát  realizuje vystopovanie v Prahe.  Na pódiu stojí dávka s gitarou – a osobní rozmar pesničiek sa odráža i v tom, jak vypadá. ‚Systematický bordel‘ Katarína Kubošiová študuje scenáristické diela  na bratislavské VŠMU a cohn z uvoľnenosti, s jakou pôsobí na scéna, má v génoch: je dcérou herečky Evy Pavlíkovej. V rozhovoru pre slovenskou edíciu Elle sa vyporiadala:  „Dámu sem výšinovou videla v divadelných kostýmoch, jak DÍT sem sedávala s dospelými v divadelnom klubu. Poňuchala som tam historky o všem možnom, od umení pres zrelé vzťahy, rozbité lásky, sex, vulgárne vtoky obalené cigaretovým koriem. Muselo sa to na mne nejak odraziť, ale bolo mi tam vždycky dobe.“

Katarzia, 24 rokov  – kvetinky v modrých vlasoch, kombinačne irónia a lyrickoepické serióznosti by k ní mohla patriť, ale zároveň je úplne výnimočný typ.

Prirodzeným splynutím s okolím je jej aktuálny živo spievaný song. Pripomína  Zuzanu Navarovú. Má dar metafor a nebanálnych súvislostí: do písmen o milostnom konflikte (Dunaj) ju zablokovala  i myšlienka na Václava Havla. Ale milostné katastrofy a zapálenie  sebe sama sú tu rámcom i príčinou. „Žila sem s mužom, ktorého sem milovala a neznášala som, keď hral na gitaru“.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: video games | Thanks to Wachdienst, Trucks and SUV