FESTIVALOVÉ PELEMELE: SERIÁL KRIMINÁLKA STARÉ MESTO DOSTAL CENY V MOSKVE. NOVÁ DRÁMA – 8 SLOVENSKÝCH HIER

Print Friendly

Seriál Kriminálka Staré Mesto ocenili v Moskve

Pokračovanie úspešného seriálu začnú nakrúcať začiatkom mája, pričom druhá séria detektívok sa na obrazovky dostane na jeseň tohto roku.

BRATISLAVA 22. apríla (WEBNOVINY) – Česko-slovenský koprodukčný seriál Kriminálka Staré Mesto (2010) získal špeciálnu cenu na 15. Medzinárodnom festivale detektívnych filmov, ktorý sa skončil v nedeľu v Moskve.

Kriminálka sa v kategórii televíznych seriálov presadila v konkurencii 22 nominovaných diel z deviatich krajín sveta. Predstaviteľka hlavnej ženskej úlohy, nadporučíčky Krauzovej, Zuzana Fialová získala diplom za herecký výkon. Cenu v podobe skleneného kužeľa i diplom si tvorcovia prevzali v Bratislave. „Mimoriadne ma tieto ocenenia tešia, pretože potvrdzujú reakcie slovenských a českých divákov na seriál. Boli mimoriadne priaznivé, sedem dielov videlo v Česku a na Slovensku osem a pol milióna divákov. Medzinárodný úspech súčasne potvrdzuje, že rozhodnutie pokračovať druhou sériou, bolo správne. Samozrejme, je to i odmena za obetavosť štábu, ktorý nakrúcal vo veľmi tvrdých podmienkach. A súčasne i motivácia, pretože nakrúcanie nových príbehov nebude oveľa ľahšie,“ reagoval producent Patrik Pašš na správu od organizátorov festivalu, na ktorom v šiestich hlavných kategóriách premietli viac ako 200 audiovizuálnych diel.  Ako ďalej agentúru SITA informovala PR manažérka spoločnosti Trigon Production Iveta Pospíšilová, pokračovanie úspešného seriálu začnú nakrúcať začiatkom mája, pričom druhá séria detektívok sa na obrazovky dostane na jeseň tohto roku.

(…)  Festival Nová dráma/New Drama 2013 predstaví 8 inscenácií, ktoré sú súčasťou súťažného programu deviateho ročníku festivalu. V dramaturgickej rade festivalu tento rok pracovali teatrologička Elena Knopová, dramaturg Marek Godovič a divadelný kritik Miro Zwiefelhofer, ktorí od novembra do marca vyberali z takmer 50 inscenácií súčasných dramatických textov vo všetkých divadlách na Slovensku. Do výberu sa dostali inscenácie, ktoré mali premiéru v období od 1. marca 2012 do 28. februára 2013.

◙    Prehľad 8 súťažných inscenácií deviateho ročníka festivalu Nová dráma/New Drama:

(1) Viliam Klimáček: HOLOKAUST, Divadlo Aréna, Bratislava, réžia Rastislav Ballek

(2)  Ján Rozner/Peter Pavlac: SEDEM DNÍ DO POHREBU, Slovenské komorné divadlo, Martin, réžia Ľubomír Vajdička

(3)  Dodo Gombár: WWW.NARODNYCINTORIN.SK, Slovenské komorné divadlo, Martin, réžia Dodo Gombár

(4)  Michaela Zakuťanská: JÁNOŠÍK 00 7, Mestské divadlo, Žilina, réžia Ján Luterán, Mariana Ďurčeková

(5)  Anna Jablonská: POHANIA, Činohra Slovenského národného divadla, réžia Marián Amsler

(6)  Dušan Vicen a kol.: PROCES PROCESU PROCESOM (PÔJDEŠ DO BASY? HAJZEL!), Divadlo SkRAT, Bratislava, réžia Dušan Vicen

(7) Simona Semenič: 5CHALANOV.SK, Štúdio 12 – štúdio pre novú drámu a Divadlo TUŠ, Bratislava, réžia Adriana Totiková

(8)   Ján Šimko: STEEL MY HEART (TÚLAME SA NOCOU POŽIERANÍ OHŇOM), OZ Tucet a SPOTs, réžia Ján Šimko

Konferencia bude pozostávať z troch tematických blokov:

1. uvádzanie súčasnej slovenskej drámy
2. uvádzanie súčasnej svetovej drámy
3. dramaturgia autorského divadla / dramaturgia nezávislých priestorov

◙  Na prezentačnej fotografii záber z inscenácie Michaely Zakuťanskej: JÁNOŠÍK 00 7, Mestské divadlo, Žilina, réžia Ján Luterán, Mariana Ďurčeková

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: video games | Thanks to Wachdienst, Trucks and SUV