MARVELOVA KOMIKSOVÁ ALL STAR GAME: Pomstitelia 3D The Avengers Akčný / Dobrodružný / Sci-Fi USA, 2012, 142 min

Print Friendly

Avengers: Pomstitelia 3D 
Akční / Dobrodružný / Sci-Fi
USA, 2012, 142 min
Réžia: Joss Whedon 
Hudba: Alan Silvestri


Účinkujú: Robert Downey Jr., Jeremy Renner, Scarlett Johansson, Chris Evans, Samuel L. Jackson, Chris Hemsworth, Mark Ruffalo, Clark Gregg, Lou Ferrigno, Tom Hiddleston, Cobie Smulders, Paul Bettany, Gwyneth Paltrow, Amanda Righetti, Stellan Skarsgård, Jenny Agutter, Enver Gjokaj, Walter Perez, Stan Lee, Alexis Denisof, Ashley Johnson, Powe.

Distribúcia:   Paramount / Falcon / 


Obsah: Marvel Studios uvádí super hrdinský tým všech dob Avengers, ve kterém se přestaví ikoničtí super hrdinové – Iron Man, Neuvěřitelný Hulk, Thor, Captain America, Hawkeye a Black Widow. Když se objeví nečekaný nepřítel, který ohrožuje světovou bezpečnost, Nick Fury, ředitel mezinárodní mírové agentury, známé také jako S.H.I.E.L.D., zjistí, že potřebuje tým, aby odvrátil světovou katastrofu. Začíná provádět nábor po celém světě. (oficiální text distributora)

Recenzia:

Pre niekoho je sci-fi film off-view, pre niekoho nie. Marvelovské komksové postavy Hulk, Thor, Iron Man, Captain America,  Čierná vdova, Hawkeye a Nick Furysú tu všetky v jednom.

Zápletka: Thorov zakomplexovaný intrikánsky brat Loki túži byť kráľom zemegule (Tom Hiddleston). Rozhodnú sa dobyť vesmírnu kocku  Tesseract, ktorá je vo vývojových dielňach SHIELD  s manažérom Nicki Furym (Samuel L. Jackson).

Pomstitelia sú príbehom o partii známych komiksových superhrdinov. „Kladnú radiáciu“ utvárali  Robert Downey Jr. (Iron Man), Jeremy Renner (Hawkeye), Chris Evans (Kapitán Amerika), Chris Hemsworth (Thor), Mark Ruffalo (Hulk), Scarlett Johanson (Černá vdova) a Samuel L. Jackson (Nick Fury).

The Avangers ako megaprodukčne lahôdkový film je dielom komiksového geeka Josso Whedona, ktorý všetko pozarieďoval, takže  réžia projektu nadobudla suverénnosť akéhosi vývojára  počítačovej hry.  I keď človekom, ktorý doposiaľ režijne koučoval len tvorbu sérií, tu  je rozvinutím až piatich pôvodných blockbusterov, uvedených v posledných štyroch rokoch – do novej megaprodukcie.

Jossi, film sa podaril. (tvrdenie  nie je spoilerom).

Marvelovská epika tu obsahuje aj  vtipné dialogy (niekedy až moc predlžujú nástup akčných prezentácií), i bojové scény, ktorých cieľom je počítačová epika požierajúcich sa monštier, alebo armádnych cvičení s vyvrcholením v armegenonovskom Manhattane.

Režisér Joss Whedon sa pohral s novými trikovými technológiami. Scenár nezabudne zdôrazňovať i tradičné americké hodnoty, ktoré sú striedané americkým náborom do „military resp. spy military“, a tie vedú zas naspäť do komiksových ilúzií.

„Výnimoční“ hrdinovia porážajú agresívnych mimozemšťanov, a iné monštrá. V komplexne digitálnych prechodoch a maximálne povolenej epickej brutálnosti (ako cieľovej pridanej hodnote). Nie je to však žiadne Mama Mia, ale technologiky dokonalá ilúzia.  Vyšlo aj to, že najspontálnejšou postavou je smiešne tučnučký obor Hulk, dojímajúci všetkých  skutočne spravodlivým hnevom v „zúfalých situáciách“.

Ach ??? úlisné dokážu byť tie zvláštne monštrózne tvary. Prehliadli sme drobnosti ako: 1. ťahavý začiatok (bolo treba uviesť nových hrdinov), 2. plošné charaktery, a 3. málo sentimentu.

Technicky vyladenými obrazovými efektami, superkástingom a profesijnou réžiou  však  hrdinský megafilm The Avengers napĺňajú všetky očakávania a prísľuby v rámci svojho žánru. Podľa brandlovers   i vysoko predčia. Zatiaľ zrejme najlepší 3D komiks všetkých čias (možno na posledný X-man nemajú). Celosvetová divácka komiks výzva (lepšia je nedabovaná originálna zvuková verzia) pre každého správneho „akčňáka“ – i keď nemusí každý tento žáner – ale je to celkom crazzy – alebo nie?

Evaluácia (EMA ELIX):      

Scenár: 75 %.    Réžia: 95 %.     Kásting: 100 %.    Hodobná dramaturgia: 70 %,  

Celok: 75  %

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: video games | Thanks to Wachdienst, Trucks and SUV